autor: Eesti Korteriühistute Liit / Pressiteade 

http://www.ekyl.ee/index.php?id=30903

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul on oluline, et omavalitsused korteriühistute koolitust toetaksid. "Mullu korraldas EKÜL Eestis üle saja kahekümne ürituse, mille käigus omandas uusi teadmisi üle 4000 ühistujuhi. Sellesse loetellu mahub nii pikemaid koolitusi, ümarlaudasid, info- ja teabepäevi, foorumeid ja konverentse,"

rääkis Mardi. "Edukalt käivitasime ka korteriühistu juhi e-õppe kursuse, millega jätkame ka tänavu. Korteriühistu juhtide soov teadmisi omandada on pidevalt suurenenud," sõnas Mardi.

Eesti Korteriühistute Liidu nõukogu esimehe Marit Otsingu sõnul on liit koolitusi ühistujuhtidele ja raamatupidajatele korraldanud juba alates aastast 1997. “Selle aja jooksul on meie kursustel, ümarlaudadel ja infopäevadel osalenud kümneid tuhandeid õpilasi, kes on end usinalt täiendanud ning üha paremaks professionaaliks saanud,” tunnustas Otsing.
“Viimaste aastate jooksul on paljud korteriühistute juhid õppinud meie juures just pikematel kursustel, samuti osalenud jooksvalt infopäevadel aktuaalsetel teemadel.”

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul sai mullu koolitustoetust sai 235 korteriühistut. „Valdavalt kompenseeriti MTÜ Eesti Korteriühistute Liit poolt läbiviidud koolitusi," sõnas ta. „Korteriühistud on linnale olulised partnerid, sest tugevad ja toimiva ühistuga majad on reeglina heakorrastatud, tagades elanikele nii kodu- kui turvatunde,“ ütles Võrk.

Koolitustoetust on linnalt võimalik taotleda pärast korteriühistutele suunatud koolitusel osalemist ning koolituse maksumuse tasumist koolitajale. Populaarsemad on koolitused korteriühistute juhtidele ja raamatupidajatele; kohtupraktika alased loengud ning võlgade väljanõudmise koolitus.

 "Oluline on teada juriidikat, samuti tunda raamatupidamist.
Ehitusmaterjalid muutuvad ja täiustuvad, tähtis on tunda renoveerimise põhitõdesid. Samuti peab ühistujuht olema hea suhtleja, nii et ka psühholoogia- ja suhtlemisalane koolitus on vajalik," loetles Urmas Mardi korteriühistu juhi töös vajalikke teadmisi.

 Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres.
Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisainformatsioon:

Urmas Mardi
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel 372- 50 15077
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eesti Korteriühistute Liit
Tel: 627 5740
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.